אושרה תכנית הפינוי בינוי


24/03/2022 18:32

מתקדמים שלב נוסף: תכנית הפינוי בינוי במרכז קריית עקרון אושרה בוועדת זמורה.

קריית עקרון ממשיכה בתנופת התכנון והבנייה. לאחר סיפוח של 477 דונם לשטחי היישוב, המליצה השבוע ועדת זמורה פה אחד להפקיד את תכנית הפינוי בינוי במרכז היישוב לוועדה המחוזית.

קריית עקרון ממשיכה להסתמן כיישוב צומח אזורי שעתיד להכפיל את גודל האוכלוסייה שלו בעשור הקרוב. היישוב שעומד על 11,488 תושבים צפוי לצמוח משמעותית וזאת לאחר סיפוח 477 דונם לשטח המועצה.

על השטח שסופח מתוכננת לקום שכונה צעירה, גדולה הבנויה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר אך עם זאת תוך שמירה על הפן הקהילתי של היישוב ואיכות החינוך.

לצד השכונה החדשה מקודמות בימים אלה מספר תכניות התחדשות עירונית בהן תכנית פינוי בינוי במרכז היישוב ברחובות "קרן היסוד", "המייסדים" ו"הלבונה".

השבוע דנה ועדת זמורה בתכנית והמלצתה הייתה פה אחד להפקיד את התכנית בוועדה המחוזית ולקדם אותה שלב נוסף אל עבר היישום. יש לציין כי המועצה בראשות חובב צברי נערכת כבר תקופה ארוכה לכל תכניות ההתחדשות הבנייה וההקמה הצפויים ביישוב.

ראש המועצה חובב צברי: "אני מודה לוועדה על ההמלצה לקדם את התכנית ואת היישוב שלנו צעד נוסף אל עבר הרחבתו ושדרוגו. תכניות בניה רבות הנותנות מענה לזוגות צעירים נמצאות בימים אלה בתכנון ובהליכים אל מול משרדי הממשלה – כולי אמונה כי למרות הקושי והבירוקרטיה בסוף כל התכניות יצאו לדרך כמתוכנן ויביאו עימם בשורה של ממש לתושבי קריית עקרון וילדיהם שיוכלו לרכוש כאן דירה, קרוב להורים, במחיר סביר ובאיכות חיים גבוהה"

ההחלטה של ועדת זמורה מביאה עימה בשורה חשובה של התפתחות היישוב והאמונה של הוועדה בפוטנציאל העצום שיש בתכנית. במסגרת התכנית שדרוג תשתיות, מתחמי המסר ויצירת מוקדים ציבוריים חדשים.