בחוד החנית בתחום העבודה המערכתית בשירות הפסיכולוגי החינוכי


07/08/2017 14:18

שיתוף פעולה בין קריית עקרון לישובים נוספים בסביבה נועד להקנות כלים פרקטיים בתחום העבודה המערכתית בשירות הפסיכולוגי החינוכי.

מחלקת השירות הפסיכולוגי בקריית עקרון נחשבת למובילה בתחום העבודה המערכתית בשירות הפסיכולוגי החינוכי, וככזו, היא שמה לעצמה למטרה להנחיל ידע זה לשירותים פסיכולוגים מוניציפליים בסביבתה.

תחום העבודה המערכתית בשירות הפסיכולוגי החינוכי הפך למוקד עניין מרכזי בתחום החינוך בשנים האחרונות משום חשיבותו הרבה במערכות מורכבות ומגוונות, דוגמת מערכת החינוך.

תחום העבודה המערכתית קשור בשימת דגש על צורכי הפרט בתוך המערכת, לצד מענה לצרכי המערכת כארגון שלם. לשם כך, על הגורם בשירות הפסיכולוגי להיות בעל תפיסה מערכתית המאפשרת ראייה רחבה ונכונה של אירועים, הטומנת בחובה את האפשרות להשפיע על אוכלוסיות רחבות יותר תוך קידום המיטביות הנפשית של הילדים והמבוגרים במערכת.

במחלקת השירות הפסיכולוגי בקריית עקרון זיהו את הצורך בחשיבה ועבודה מערכתית, והצליחו להטמיע אותו בצורה אפקטיבית ומקדמת במערכת החינוך ביישוב. כעת, מייצאת המחלקה את הידע החשוב הזה בסדרת סדנאות מיוחדת, שכרגע כוללת כ-10 פסיכולוגים מקריית עקרון, גבעת ברנר, גדרה ורחובות.

מר אודי בק, מנהל השירות הפסיכולוגי בקריית עקרון ומנחה הסדנאות סיפר לנו על הפרויקט: "עבודה מערכתית היא תפקיד מרכזי של הפסיכולוג בסיוע לצוותים ולמערכות החינוך בשיפור המענה לתלמידים. מאוד חשוב בעיני שקריית עקרון תהיה מקור ואכסניה ללמידה מקצועית בתחום הפסיכולוגיה החינוכות, בכוונתי ליזום עוד למידה מסוג זה בעתיד. אני מודה לראשי קריית עקרון על הגיבוי והתמיכה הרבה בקידום תחום זה"

מר חובב צברי, ראש מועצת קריית עקרון: " אני מברך על היוזמה של אודי מנהל מחלקת השירות הפסיכולוגי, ומודה לו על הובלתו את השירות הפסיכולוגי בקריית עקרון למצוינות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר".