הודעה מטעם תאגיד המים מי ציונה


25/07/2022 14:41

ביצוע בדיקות עשן במערכת הביוב בקריית עקרון ברחובות: שלמה בן יוסף, אלי כהן, השיטה, אלון, שבזי, יערה, רקפת, שלום לחמי, מורן, אחד העם, משה שרת, קרן היסוד, הרב מימון, חרצית והרצל.

כחלק מפעולות שיפור מערכת הביוב לטובת התושבים, יבוצעו בדיקות עשן במערכת הביוב לצורך איתור מפגעים

בין הימים שלישי לחמישי 26-28.07.2022 בין השעות 08:30-15:00

בדיקת עשן הינה שיטה בטוחה, מהירה, יעילה וחסכונית לשיפור מערכות הביוב. חומר העשן הינו נטול ריח, אינו מזיק לבריאות ונעלם אחרי מספר דקות. השיטה מבוצעת באמצעות הזרמת
חומר העשן למערכת הביוב בציוד ייחודי, ומתבצע מעקב אחרי יציאתו מנקודות שונות בכדי לאתר ליקויים במערכת.

במידה ומערכת הביוב תקינה ומחסומי המים מלאים, העשן אינו אמור לחדור לביתך. כל הופעת עשן בביתך במהלך הבדיקה מצביעה על תקלה במערכת הצנרת הביתית הפרטית המחייבת בדיקה, ולכן יש לדווח על כך לנציג החברה המבצעת את הבדיקה בשטח, או לחלופין ליצור קשר עם תאגיד מי ציונה.

שאלות נפוצות לגבי בדיקת העשן

1. מה מטרת בדיקת העשן במערכת הביוב?

מטרת הבדיקה הינה לאתר הצטלבויות בין מערכות ביוב לניקוז מי הגשם, הפוגעות בתפקוד המערכות ובאיכות הסביבה, וכן לאתר שברים וסדקים בצנרת ומערכות ביוב שאינן אטומות. איתור ומיקום מפגעים אלה מאפשר טיפול
מוקדם בתקלות.

2. מה היתרונות בשימוש בשיטה?

בדיקת העשן הינה שיטה פשוטה ומהירה לבדיקת מערכות הביוב. העשן אינו מזיק או רעיל וייעלם לאחר מספר דקות. הבדיקה הינה החסכונית ביותר לאיתור התקלות.

3. מה עליי לעשות כדי להתכונן לבדיקה?

עם קבלת ההודעה על ביצוע בדיקות העשן, עליך לוודא שמחסומי המים בביתך מלאים במים. בכל מקרה, המלצתנו היא לפתוח את חלונות ביתך כדי שהעשן יתפזר במהרה.

4. מה משמעות חדירת העשן לביתי?

משמעות חדירת העשן לביתך במהלך הבדיקה מראה שמערכת הצנרת הביתית איננה מחוברת במחסום מים למערכת הביוב העירונית כפי שנדרש, ולכן מאפשרת חדירת ריח רע וגזים רעילים ממערכת הביוב לביתך, כמו גם חרקים וזוחלים דרך מערכת הביוב ועל כן יש לטפל מידית בתקלה.

5. מה עליי לעשות במקרה של חדירת עשן לביתי במהלך הבדיקה?

במקרה של חדירת העשן לביתך במהלך הבדיקה, עליך לאתר את נקודת חדירת העשן. יש לדווח על כך לנציג החברה המבצעת את הבדיקה בשטח, או לחלופין ליצור קשר עם תאגיד מי ציונה אשר ינחה אותך כיצד לטפל בבעיה.

6. אם כמות עשן גדולה חדרה לביתי, מה עליי לעשות?

פתח חלונות ביתך והעשן ייעלם תוך מספר דקות ללא כל עקבות.

7. במידה וישנם בבית במהלך הבדיקה חיות מחמד, מה לעשות?

העשן איננו מזיק או רעיל לאדם ולבעלי חיים, אולם עדיף להשאיר מספר חלונות פתוחים לצורך אוורור למקרה של חדירת עשן לביתך

מתנצלים על אי הנוחות הזמנית
מי-ציונה

לנוחיותכם מספר חיוג חינם לדיווח על תקלות, תשלומים ובירורים: 1-800-800-987

לאתר מי-ציונה: mei-ziona.co.il