הכנסת הגיעה לקרית עקרון


22/10/2015 00:35

לראשונה ועדת הקליטה התכנסה במועצה המקומית קרית עקרון בנוכחות יו"ר הועדה ח"כ אברהם נגוסה.

ביום חמישי (22.10.2015) התכנסה ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות במועצה המקומית קריית עקרון. בין חברי
הועדה נכחו יו"ר ועדת הקליטה – ח"כ אברהם נגוסה , נחמיה חתוכה – מנהל מחוז מרכז במשרד העלייה הקליטה ונציגים ממשרדי הממשלה : חינוך, רווחה וקליטה. בדיון נכחו ראש המועצה, רב היישוב – הרב יוסף בן דוד , קייס מולה, חברי המועצה, מנכ"ל המועצה ומנהלי המחלקות השונות.

בתחילת הדיון נערכה סקירה על היישוב בתחום החינוך, הנוער ועדכון קליטתם של הקהילה מאתיופיה בקריית עקרון . נתון נוסף שזכה לאהדה מחברי הוועדה היה ההשקעה של היישוב בתחום החינוך. בשלוש שנים אחרונות עלתה ההשקעה בתחום החינוך בקרית עקרון מ18 מיליון ₪ ליותר מ- 25 מיליון ₪, עליה של 40%. בנוסף פועלים במועצה רבות להקמת בית ספר להורים, מיצוי זכויות , פעילות הנוער, הכנה לצה"ל, הכשרת מנהיגות והענקת ערכים.
עם סיום הדיון התקיים סיור בישוב אשר בסיומו זכו הנוכחים לשמוע את מקהלת ילדי אוהל מאיר.

ח"כ אברהם נגוסה הביע רצון לפעול לשילוב מיטבי של יוצאי אתיופיה בקרית עקרון ולסייע לראש המועצה, לצוותו במשרדי הממשלה בנושא. בנוסף יו"ר הועדה נגוסה סיפר על אישור שהוענק בשבוע שעבר בוועדת השרים במשרד ראש הממשלה, לתכנית החדשה לשילוב בני הקהילה בתחומי בריאות רווחה וחינוך והוא מאיץ בפני מנהלי מחלקות המועצה – להכין תכניות ולהקפיד להגיש אותם למשרדים הממשלתיים.

נחמיה חתוכה, מנהל מחוז מרכז במשרד העלייה והקליטה ציין כי ראש המועצה באמת עושה הרבה, ומגלה נחישות בהשגת יעדי הישוב. יש לשאוף לפעילות נוער וצעירים משותפות כדי ליצור שילוב בני הקהילה עם החברה הישראלית. "אנא פנו אלי ישירות כי אני רוצה לעזור. עומדים לרשות היישוב תקציבי קליטה בקהילה".

חובב צברי, ראש המועצה המקומית קרית עקרון : "אכן אירחנו את ועדת העלייה והקליטה בקריית עקרון, ההחלטה לארח את הועדה נובעת מתוך מחשבה להביא כמה שיותר מקבלי החלטות מהשלטון המרכזי ליישוב, ולחשוף בפניהם את הצרכים הרצונות של היישוב. ואף לקבל תקציבים לפעילויות נוספות למען הציבור, על הפרק הפעם קהילת יוצאי אתיופיה.