כל הכבוד לשר


21/06/2018 00:20

שר התחבורה ישראל כץ הגיע לקריית עקרון לישיבת עבודה מתוכננת היטב. לפני חצי שנה פגש ראש המועצה חובב צברי את השר במשרדו וביקש את התערבותו בנושאים שונים הקשורים לתחום עליו הוא אמון.

ביום שלישי (12.06.2018) ביקר שר התחבורה וציוותו בקריית עקרון על מנת לעמוד מקרוב על התקדמות הפרויקטים השונים שביקש ראש המועצה. הפרויקטים רובם ככולם נוגעים באיכות החיים של תושבי קריית עקרון, לדוגמה קו תחבורה ציבורית אשר תדירותו תוגברה משמעותית והוא יפעל מעתה כל רבע שעה מרחוב המלך חסן לתל אביב, הרחבת דרך 411 ל4 נתיבים והסדרת צמתים: חולדה, כניסה לבילו-סנטר, מתחם תדיראן וצומת שדרות רבין, הקמת מחלף יציאה לכיוון צפון בכביש 6.

ניקיון תעלות הניקוז בכביש 411 על מנת למנוע כינון של מזיקים העלולים לחדור לחצרות הבתים, טיפול בעשבייה ובנוף צדי הדרך בכביש 40 בואכה קריית עקרון, וכן מניעת סחף של אדמה, מטרד נוסף אשר ימוגר עם הטיפול בתעלות הוא יתושים המהווים מטרד לתושבים בימי הקיץ. עם סיום העבודות בתעלה תתבצע הדברה ובנוף תתבצע שתילה של פרחים וצמחייה רב שנתית אשר יתרמו תרומה רבה לחזות היישוב.

בנוסף הוגשה לשר בקשת תקציב לשנת 2019, לביצוע פרויקטים רבים אותם מתכננת המועצה כגון: מיתון התנועה ברחוב הרצל, תכנון שבילי אופנים, שיפור בטיחות ברחוב הלבונה ועוד.

השר קיבל את בקשות ראש המועצה חובב צברי והבטיח להירתם ליישומן במסגרת אפשרויות המשרד. כפתרון ביניים תיבדק אפשרות לסלילת מדרכות ומעבר חציה מהישוב לתוך מתחם עקרון 2000.

ראש המועצה חובב צברי מסר בתגובה: "הביקור היה מוצלח מאד, השר הבין את צרכי היישוב ונענה לכל הבקשות, צוות המשרד שהגיע אף הוא לביקור הביע תדהמה מהשינוי המשמעותי שחל בקריית עקרון ואיחל הצלחה בהמשך הדרך עם בניית השכונה החדשה לכשתאושר ההרחבה."