מסורת העירקיאדה נמשכת


08/10/2018 18:03

קריית עקרון אשר חרטה על דגלה לתת ביטוי רב תרבותי לתושביה, הפכה את הנושא למסורת המאפיינת את הישוב.

השבוע התקיימה בקריית עקרון העירקיאדה השלישית במספר, מועצת קריית עקרון בראשותו של חובב צברי החליטה על מסורת קרוב לבבות בין תושבי היישוב לכל קהילה, הפעם היה תורם של הקהילה העיראקית לספר ולשתף את התושבים על התרבות הענפה מארצות מוצאם, ולהתפאר במאכלים המסורתיים.

הערב התקיים באולם מתנ"ס המועצה בניצוחה של סגנית ראש המועצה בת החן גאזל, הממונה על אירועי התרבות בישוב. במסגרת התוכנית הופיעה הזמרת לילה שהקפיצה את הקהל בריקודים והמשיך בהצגה של מנשי ונזימה מבית היוצר של אברהם רחמים. בסוף הערב הופיע הזמר עזיז ג'אלל שהנעים בשירים מפורסמים ליוצאי קהילת בבל.

הערב כלל שירים ריקודים ושפע של כיבוד אותנטי מבית. בין האורחים כיבדו בנוכחותם מקימת דף הפייסבוק "משמרים את השפה העיראקית" שמונה 70,000 חברים.

ראש המועצה חובב צברי מסר התגובה: "הרעיון להפגיש בין הקהילות השונות בקריית עקרון הוא רעיון מקסים שמאד מתאים לקריית עקרון השומרת מזה שנים על צביון קהילתי מיוחד במינו. אני רואה חשיבות רבה בשמירה על המרקם הייחודי זה שקיים בקריית עקרון, זוהי הזדמנות מצוינת להנחיל לדור הצעיר את מסורת הקהילות בדתות השונות. תודה לבת-החן גזאל סגנית ראש המועצה, יו"ר הנהלת המתנ"ס משה לוי ולמנהל המתנ"ס דוד צור ותודה לכל מי שהגיע והשתתף בערב זה והרוויח ערב שכולו מסורת של קהילת עיראק שהגיעה מבגדד ומוסול המפוארת,  יש לנו קהילה משפחתית איכותית"