קריית עקרון בצרפתית


30/08/2016 22:56

ביום ראשון (21.08.2016) התארחה הגברת, נטלי ללוש, חברת מועצה, מהעיר התאומה, בוסי סנט ג'ורג', שבצרפת בקריית עקרון. בעיר התאומה כ- 30,000 תושבים מתוכם 100 משפחות יהודיות המייחלות לקשר חם עם תושבים מישראל בכלל ומקריית עקרון בפרט.

קריית עקרון ביקור נטלי ללוש

ביום ראשון האחרון, בשעות אחר הצהרים, ארח בלשכתו ראש מועצת קריית עקרון, מר חובב צברי, את חברת מועצת העיר ,נטלי ללוש, מבוסי סנט ג'ורג' אשר בצרפת . ללשכה הגיעה גברת ללוש על מנת לחזק את קשרי הידידות בין שתי המועצות אשר נחתמו לפני כ 20 שנה. בקריית עקרון יש רחוב על שם העיר התאומה, דבר שגרם לנטלי התרגשות גדולה.

גברת ללוש הינה חברת מועצה חדשה , כשנה בלבד חלפה מאז נבחרה, היא ממונה על כל נושא המדיה האלקטרונית ורואה חשיבות רבה בקשר במיוחד בין בני נוער מהקהילה היהודית שם אבל לא רק.

מטרת הביקור קידום חילופי משלחות נוער, העברת ידע בין בני הנוער בתחומי התרבות והספורט, במטרה לייצר שיח תרבותי אשר יניב קשרי ידידות חדשים וחיזוק קשרים קיימים.

בדבריה ציינה גברת ללוש את הצורך בהידוק קשרים עם יהודים בישראל ואף סיפרה שחלקם מעוניינים ברכישת בתים בישוב לצרכי עליה ארצה. "אני חושבת שישנה חשיבות רבה לקשרים בלתי פורמליים בין אנשים נשים ובני נוער המשוועים לקשר בינאישי חם ואוהב, וכל שעלינו לעשות הוא לעודד אותם ולתמוך במהלך מסוג זה" אמרה חברת המועצה נטלי ללוש אשר לדבריה מייצגת את ראש העיר החדשה שזה מכבר נבחרה.

חובב צברי ראש המועצה אמר לנטלי ללוש כי הוא רואה חשיבות רבה בקשרים הבלתי אמצעיים עם קהילות בעולם "יצירת קשרים הבלתי פורמליים שנרקמות בין משפחות, ובני נוער, הם סוג של גשרים של שלום ואחווה בין עמים ובין מדינות. אני שמח על חידוש והידוק הקשר ומבטיח כי אעשה כמיטב יכולתי שהם ילכו ויתהדקו ובני הנוער של קריית עקרון יכירו בני נוער מבוסי סנט ג'ורג' ומערים תאומות נוספות בעולם אשר יש לנו איתן ברית ערים תאומות.