בשורה ליישוב


13/07/2022 11:28

חברת אגד מחזירה את קו 26 א' לתחנה מרכזית ומוסיפה קו תלמידים בשעות הבוקר!

לאחר שבחודש יוני אגד הודיעו באופן חד צדדי על שינוי מתווה קו 26 המגיע מקריית עקרון לרחובות, יצא ראש המועצה, חובב צברי, למאבק אל מול החברה ומול משרד התחבורה. לאחר פגישה מוצלחת עם שרת התחבורה שהובילה לדיון נוסף עם חברת אגד הוחלט להחזיר את הקו למסלולו המקורי וכן לשנות את שעות הקו תלמידים בשעות הבוקר. ראש המועצה: "בשורה נפלאה ומשמעותית לכל תושבי קריית עקרון!"

בפגישה שהתקיימה הבוקר (יום רביעי) בין ראש המועצה, חובב צברי, מחזיק תיק החינוך, משה לוי ומנכ"ל המועצה, ניסן גז, עם נציגי חברת אגד סוכם על כניסה ויציאה של קו 26א לתחנת מרכזית רחובות ועל שינוי שעות קו תלמידים 91 בשעות הבוקר וריווח השעות בשעות הבוקר, כמו כן תבחן אפשרות הוספת אוטובוס או קבלת אוטובוס מפרקי (אקורדיון) בשעות הבוקר בהן התלמידים נוסעים לבתי הספר והאוטובוסים עמוסים. כל זאת הושג לאחר דין ודברים מול משרד התחבורה וחברת אגד.

בחודש יוני הודיעה חברת אגד בפתאומיות על שינוי מתווה קו 26 היוצא מקריית עקרון לרחובות ועובר דרך התחנה המרכזית של רחובות. במתווה החדש שהציעו אגד לטענתם החברה, חסכה לנהגים 12 דקות, עם הימנעותם מכניסה לאזור התחנה המרכזית. שינוי זה פגע בתושבים הוותיקים ביישוב אשר משתמשים לא פעם בקו ופגע גם בתלמידי קריית עקרון הלומדים ברחובות.

החברה החליטה על השינוי באופן חד צדדי וזאת ללא ליידע את המועצה בשינוי על מנת שזו תוכל להיערך מראש. ראש המועצה, חובב צברי, הבטיח לעשות כל דבר על מנת לתת מענה לתושבי היישוב בנושא זה ולאחר שיח עם נציגים שונים במשרד התחבורה הוציא מכתב מלשכתו לשרת התחבורה ואף נפגש איתה בהמשך.

כאמור, לאחר פגישה נוספת עם נציגי אגד ולאחר שצרכי היישוב הובנו על ידי החברה הוחלט להחזיר את הקו וכן להוסיף קו חדש וייעודי לתלמידים בלבד שיפעל בשעות הבוקר.

ראש המועצה, חובב צברי: "בוקר נפלא עם בשורות נפלאות! בנוסף לקו חדש שהחל לפעול ביישוב (276) שנוסע ישירות לתל אביב, יוחזר קו 26 למסלולו המקורי ויעבור בתחנה המרכזית ברחובות מידי שעה לאורך כל היום, בנוסף לשתי בשורות אלה עודכנו הבוקר כי לאחר שצרכי היישוב הובנו על ידי אגד הם החליטו לרווח את השעות שבהן יוצאים קווי התלמידים בבוקר לבתי הספר בהפרש של 5 דקות ל- 20 דקות בין אוטובוס לאוטובוס. אני מודה לשרת התחבורה ולחברת אגד על ההבנה והשיח שניהלנו כל זאת לטובת תושבי היישוב – אין שום סיבה שנעשה הנחות בנוגע לתושבינו!"