הגדלת שטחה של קריית עקרון


12/12/2021 15:35

שרת הפנים הכריעה: שטחה של המועצה המקומית קריית עקרון יגדל דרמטית ב-477 דונם

ראש מועצת קריית עקרון חובב צברי

בתום עשור של מאבק פורסמה ברשומות המדינה ההחלטה להעביר שטחים נרחבים מיישובי האזור לתחום שיפוטה של קריית עקרון. בשטחים שיועברו תוקם שכונה חדשה והמועצה צפויה להכפיל את גודלה בשנים הקרובות. ראש המועצה חובב צברי: "אחרי שנים קריית עקרון עוברת מקיפאון לתנופת בנייה"

שרת הפנים איילת שקד אישרה את המלצת הוועדה הגאוגרפית, וההחלטה פורסמה ברשומות השבוע – להעביר 477 דונם מיישובי המועצה האזורית גזר לטובת פיתוח קריית עקרון.

מועצת קריית עקרון הגישה בקשה להרחבת תחום השיפוט שלה לראשונה בשנת 2012 ומאז הנושא נמצא בדיונים בין ועדות שונות. ההחלטה ניתנה אחרי שנים בהן כמעט ולא נעשתה בנייה חדשה במועצה, לצד מגבלות רבות של בניה לגובה בגלל שדה התעופה תל נוף הסמוך וציפוף בשכונות הוותיקות.

בהחלטה נכתב בין היתר: "קריית עקרון מיצתה את עתודות הפיתוח שלה והוועדה שהוקמה לנושא מצאה כי יש בידי המועצה המקומית את היכולת לקלוט את תוספת האוכלוסייה המתוכננת תוך שמירה על רמת שירותים נאותה, תוך שמירה על ניהול כספי מאוזן".

ראש המועצה המקומית קריית עקרון, חובב צברי: "אחרי שנים של מאבק – קריית עקרון עוברת מקיפאון לתנופת בנייה. בזכות השטחים החדשים נוכל לתת פתרונות דיור לצעירי היישוב, לבנות שכונות חדשות ולחזור להיות בחירה אטרקטיבית וזמינה עבור כל מי שמחפש דירה במקום מרכזי ובמחיר טוב. אני מודה לשרת הפנים איילת שקד ולוועדה שדנה בנושא".