השכונה החדשה בדרך לבנייה! נחתם הסכם גג


28/12/2022 10:21

הסכם הגג נחתם בין רמ"י לקריית עקרון

בניית השכונה חדשה בקריית עקרון יוצאת לדרך, השכונה תמנה 4,400 יחידות דיור – 3,900 יחידות דיור שמתוכם כ- 700 דירות מוזלות לבני היישוב ועוד 500 דיור מוגן.

בפעימה הראשונה ישווקו 1260 יחידות דיור במסגרת הסכם הגג, כש- 176 יחידות מוזלות במסגרת מחיר מטרה ייועדו לבני המקום ו-504 יחידות לקהל הרחב ושאר הדירות יצאו לשיווק בשוק החופשי.

ראש המועצה, חובב צברי: "אחרי חבלי לידה רבים הגענו לרגע העצום הזה! קריית עקרון בדרך להתרחבות והתחדשות משמעותיים לא רק ליישוב אלא לאזור כולו. הילדים והילדות שלנו יוכלו לרכוש דירה במחיר שפוי בשכונה חדשה שתוכננה במיוחד עבורם! זהו יום חג!"

רשות מקרקעי ישראל יצאה בשיווק הפעימה הראשונה של יחידות הדיור בשכונה החדשה בקריית עקרון בהיקף של 1260 יחידות דיור חדשות. התוכנית תכלול, את הקמת השכונה החדשה וזאת במקביל לקידום שהמועצה עושה בנושא ההתחדשות העירונית במרכז היישוב הוותיק במספר מתחמים. שיווק המגרשים ייצא לדרך!

במסגרת הסכם הגג יבוצעו עבודות פיתוח ביישוב הוותיק, עבודות שחלקן מתבצעות כבר בימים אלה. כמו כן ההסכם מקדם משמעותית את הקמתו של בית הספר התיכון החדש ביישוב שנמצא בהליך תכנוני מתקדם. עפ"י התכנון השכונה החדשה תוקם בהדרגה על פני 700 דונם, אשר חלקם התווספו ליישוב רק לפני כשנה מהמועצה המקומית גזר. בשכונה החדשה צפויים לקום 20 גני ילדים (מספר הזהה למספר גני הילדים כיום ביישוב כולו), 3 בתי ספר יסודיים, היכל תרבות, מוזיאון, קאנטרי קלאב וכן 2 מרכזים קהילתיים אשר יתנו מענה לכלל התושבים מהגיל הרך ועד 120.

העיקרון המנחה של הסכמי הגג מקדם העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, נקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.

ראש המועצה, חובב צברי: "כולנו עדים היום לנקודה משמעותית בהיסטוריה של קריית עקרון, יישובנו האהוב והקהילתי. הקמה של שכונה חדשה במסגרת הסכם הגג, תקפיץ משמעותית את היישוב, תאפשר לילדינו לרכוש דירה חדשה במחיר שפוי ובנוסף תביא לאזורנו אוכלוסייה צעירה ואיכותית. עם הצמיחה המשמעותית הצפויה ביישוב אנו נמשיך להשקיע, לטפח ולקדם את התכניות להתחדשות עירונית בלב היישוב הוותיק, לקדם את מרכזי התעסוקה והמסחר ונשמור על קריית עקרון קהילתית, איכותית ומשפחתית – בדיוק כפי שהיא היום! אני מודה לרשות מקרקעי ישראל, הצועדת לצידנו בדרך להפוך את קריית עקרון ליישוב צומח ומתחדש ומבין את המשמעויות של הסכם הגג על האזור כולו. זהו יום חג!"

בחודש הקרוב תושק התכנית בכנס חגיגי במעמד שרים ומכובדים וכן ניתן יהיה לראות את פרטיה באתר המועצה.