יום ההתרמה השנתי של עלם והמרכז לעיוור


08/11/2021 09:29

ב-9.11.2021 פותחים את הלב ומושיטים יד לעשרות אלפי אנשים המתמודדים עם אתגרי העיוורון ובני נוער במצבי סיכון ומצוקה

יום התרמה ארצי משותף עמותת עלם לנוער בסיכון והמרכז לעיוור בישראל

ביום שלישי ה- 9.11.21 יתקיים יום התרמה משותף לעמותות: המרכז לעיוור בישראל ועלם לנוער בסיכון.

יום ההתרמה מתקיים השנה לראשונה מאז משבר הקורונה ומשמעותו גבוה מתמיד. התרומות מיועדות לאפשר את המשך פעילות העמותות להתמודדות עם אתגריהם של בני נוער וצעירים בסיכון ולאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

כהכנה לפעילות יום ההתרמה, מגיעים נציגי העמותות ומקיימים הסברות לתלמידים המתרימים בנושא חשיבות פעילות העמותות.

עמותת עלם

עמותת עלם פוגשת למעלה מ 20,000 בני נוער וצעירים מדי שנה, משמשת עבורם כתובת אמיתית ומסייעת להם בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה.

בני הנוער אותם עלם פוגשת מתמודדים עם רצף רחב של מצוקות, החל ממצבי משבר אישיים של נוער נורמטיבי בגיל ההתבגרות, דרך נשירה ממסגרות לימודיות, קשיי קליטה, שאלות בנוגע לזהות המינית, התמכרות לסמים ואלכוהול, אלימות ועבריינות, פגיעה מינית בבני נוער וילדים אחרים, ועד למצבי ניתוק קשים כגון מעורבות בזנות ומחוסרי בית.

עם ניסיון של מעל 35 שנה, עלם מתמחה בפיתוח מענים רלוונטיים חדשניים להתמודדות עם מצוקות אלו ומפעילה כיום כ-80 פרויקטים שונים ב-43 ישובים ברחבי הארץ, בנוסף לפעילות דיגיטל ענפה.

המרכז לעיוור בישראל (ע"ר)

המרכז לעיוור בישראל הינו ארגון גג המייצג עשרות עמותות וארגונים למען ושל אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. בישראל חיים כ- 25,000 אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, הזכאים לשאת תעודת עיוור.

במרכז לעיוור בישראל אנו חולמים על עולם בו אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה יכולים לחיות חיים מלאים בחברה פתוחה, נגישה ומכבדת, למען מטרה זו אנו נאבקים יום יום על זכויותיהם של אנשים עם עיוורון.

ההכנסות ממבצע ההתרמה הינם קודש להגנה על זכויות, חקיקה לקידום מעמדם של אנשים עם עיוורון ולאגודות למען העיוור שפועלות בכל רחבי הארץ, משמשות מסגרת קהילתית תומכת, חברתית ותעסוקתית כאחת, לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

מה זה עלם? סרטון אנימציה: