כנס רשויות מקומיות לחדשנות


27/10/2021 18:11

כנס MUNI-EXPO

חובב צברי, ראש מועצת קריית עקרון בדרישה מהממשלה: "ספקו לנו כלים לתת ביטחון אישי לתושבים"

בפאנל שעסק בנושא ביטחון אישי במצבי חירום, אמר חובב צברי, המשמש כיו"ר ועדת הביטחון במרכז השילטון המקומי, כי על הממשלה לתת מענה כלכלי לרשויות בסוגיות ביטחוניות

בשבוע שעבר התקיים כנס רשויות מקומיות לחדשנות. במסגרתו התקיים פאנל בנושא ביטחון אישי בחירום בהנחייתו של אוהד חמו, בו השתתף ראש מועצת קריית עקרון, חובב צברי. צברי המכהן בתפקיד יו"ר ועדת הביטחון במרכז השלטון המקומי, הסביר על הצורך ההכרחי בעיבוי התקציבים שמקבלות הרשויות מהמדינה למתן מענה טוב יותר ומקיף יותר בשגרה ובמיוחד בעת חירום.

"החוסן הקהילתי של התושבים שלנו מתחיל ביכולת שלנו, כרשות מקומית, לתת לתושבים מענה הולם, ביום יום וכמובן בשעת חירום. ברשויות המקומיות יש קב"טים שעושים עבודת קודש ואנחנו רוצים להודות להם, אבל כשאנו נדרשים לאירוע חירום, המתמודדת הראשונה והמטפלת זו הרשות המקומית שצריכה לקבל יותר כלים כדי להתמודד עם האירוע.

לפיכך, אני חושב שיש מקום להקצות לרשויות המקומיות תקציבים נוספים על מנת שנוכל לעמוד באתגרים הביטחוניים, להקצות כוח אדם ולספק ביטחון לתושבים. הבשילה העת, לצורך העניין, שהמדינה תדאג להקמת תחנת כיבוי ותחנת שיטור נוספות בקרית עקרון".