כשהאדמה רעדה


14/06/2017 16:20

קריית עקרון מתכוננת לתרחיש רעידת אדמה כחלק מתרגיל ארצי של פיקוד העורף

בתאריך 13.06.2017 קיימה קריית עקרון את תרגיל פיקוד העורף השנתי לתרגול מערכות שונות בישראל הקשורות במאמצי הטיפול בעורף בתרחיש רעידת אדמה בעוצמה של 6.4 בסולם ריכטר. התרגיל, שנערך כחלק מתרגיל ארצי שהתקיים במהלך כל אותו השבוע בחן את מוכנות הרשויות הארציות בארבע רמות: הדרג המדיני ודרגי המטה, דרגי הביצוע ברמה הארצית, דרגי הביצוע ברמה המחוזית ודרגי הביצוע ברמה המקומית. במהלך התרגיל הארצי, התבצעו תרגילי מטות, שולחנות עגולים, דיונים מקצועיים ותרגילי שטח, המביאים לידי ביטוי את השיח המקצועי של הגורמים הפועלים במרחב הארצי.

בתרגיל, שכולו מוקדש לקידום ושיפור מוכנות המרחב הארצי לתרחישי רעידת אדמה, נועד לבחון את הרשות המבצע, במקרה זה הרשות המקומית בקריטריונים שונים, ביניהם המודעות לפרוטוקולים קיימים, מוכנות והיערכות משולבת בין-ארגונית והבהרת תחומי אחריות בפיקוד ושליטה. ברמת המאקרו, נועד התרחיש לבדוק את הרציפות התפקודית של הרשות המבצעת, שיפור תהליכי קבלת ההחלטות לצורך תעדוף המשאבים המקומיים ודרישת המשאבים הלאומיים, וכן בחינת גיבוש תמונת מצב האוכלוסייה והשפעתה על תהליך קבלת ההחלטות.

ראש המועצה, מר חובב צברי, מסר בתגובה: "בכל שנה אנו פועלים בכל הרמות ובכל אגפי המועצה ונותני השירותים ביישוב על מנת להבטיח כי מוכנותנו להגן על תושבי קריית עקרון נמצאת ברמה הגבוה ביותר. אני מודה לצוותי פיקוד העורף על הנחייתם וליווים לאורך התרגיל במהלך השנים, ומקווה כי לא נאלץ לעולם לחוות על בשרנו תרחיש שכזה, תרגול בשגרה מכין אותנו היטב לחירום".