לראשונה בקריית עקרון – מיזם זיכרון בסלון


27/04/2022 17:24

המיזם החשוב 'זיכרון בסלון', החושף אנשים לסיפורם של שורדי השואה ממקור ראשון, הגיע לקריית עקרון.

בערב עמוס פעילות שהתפרסה לארבעה מוקדים ברחבי היישוב, בקרב שלוש משפחות מארחות ומוקד נוסף לנוער. עשרות תושבים הגיעו ונחשפו לסיפורם של נותני העדות, ממקור ראשון. ראש המועצה, חובב צברי שהתארח אצל אחת המשפחות בירך: "כולנו צריכים להיחשף לסיפורים האלה ולהעביר אותם הלאה. מעתה כל שנה נקיים את המיזם במועצה!"

לזכור ולא לשכוח!

מיזם "זיכרון בסלון" התקיים אמש (יום שלישי 26/4) בפעם הראשונה בקריית עקרון. תושבות ותושבי העיר זכו לשמוע את סיפוריהם של שורדי שואה בבתיהן של שלוש משפחות ובספרייה. תושבים רבים הגיעו להשתתף במיזם, שמטרתו להנגיש את ההיסטוריה, הזיכרון, המורשת והעדות החיה של שורדי השואה. כמות המשתתפים המכובדת הוכיחה את הכמיהה הגדולה של הקהילה להגעתו של הפרויקט לקריית עקרון.

משפחת וודעי אירחה את שורד השואה שרגא קלוש. משפחת יעקובי פתחה את ביתה לתושבי קריית עקרון, כדי שיישמעו את סיפורו של השורד ראובן פורר. משפחת מזרחי אירחה את השורד אלכס חרונטמן ובני הנוער והסטודנטים הגיעו לאולם 'דבורה עומר' בספרייה וצפו בסרט על נותני עדות. בסיום כל האירועים נערך שיח פתוח בנושא.

"הפרויקט שהתקיים בהצלחה גדולה בארבעה מוקדים ברחבי היישוב יהפוך מעתה למסורת שנתית של קריית עקרון", אמר ראש המועצה המקומית קריית עקרון, חובב צברי, שהתארח בביתה של ממשפחת וודעי. "הפרויקט החשוב מנציח את סיפורם של גיבורות וגיבורי השואה, ומנגיש את הסיפור מעדות ראשונה למען הדורות הבאים. אסור לנו לשכוח את סיפורם של השורדים. ואני מודה מקרב ליבי לאגף לשירותים חברתיים על הובלת הפרויקט, וכמובן למשפחות היקרות שאירחו בביתם ומעל הכל לשורדי השואה שנתנו לנו הצצה קטנה לסיפור חייהם, שהוא הסיפור של כולנו. זוהי זכות גדולה".

בהמשך לאירועי יום השואה תתקיים הערב, (רביעי 27/4) עצרת יום הזיכרון לשואה ולגבורה תחת הכותרת "מסילות אל האבדון – שילוחם של היהודים" במתנ"ס קריית עקרון. בשעה 19:30 תפתח תערוכת "אושוויץ – מקום על פני האדמה" מיד ושם המבוססת על "אלבום אושוויץ". העצרת תחל בשעה 20:00 וישתתפו בה ראש המועצה חובב צברי, רב היישוב הרב יוסף בן דוד, מחזיקת תיק הנוער והצעירים עו"ד ליטל ציפורי לביא, יקרא "יזכור" מר יוסי רידי, יקרא "קדיש" מר ניסים ממן, ישיר את "אל מלא רחמים" מר עמית אלגלי והטקס כולו יונחה וילווה בקטעי קריאה של חניכי מחלקת הנוער.