מבוגר משמעותי


24/02/2022 11:53

עובדי מועצת קרית עקרון מחנכים את דור העתיד

בשיאו של גל הקורונה האחרון החליט ראש מועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, על גיוס עובדי המועצה לטובת סיוע למערכת החינוך על רקע היעדרויות מורים חולים, כך נולד פרויקט 'מבוגר משמעותי', בו עובדי המועצה לוקחים חלק ומלווים את תלמידי בתי הספר היסודיים ביישוב ומסייעים להם בשיעורי הבית.

מועצה מקומית קריית עקרון חרטה על דגלה את נושא החינוך, המצוינות והקהילתיות. רק בחודש החולף קיבל בית הספר 'בן צבי' במועצה את פרס החינוך למצטיין מחוז ותכנית החלל של ילדי בית הספר 'אוהל מאיר' ביישוב זכתה להיכלל בתכנית החלל של נאס"א.

בשיאו של הגל החמישי של הקורונה החליטה המועצה בראשות חובב צברי להשיק תכנית ייחודית 'מבוגר משמעותי', במסגרת התכנית עובדי המועצה יסייעו וילוו את תלמידי בתי הספר היסודיים ביישוב וילמדו אותם.

חובב צברי, ראש המועצה: "התכנית עלתה כרעיון סיוע בעת בה תלמידים רבים נעדרו מבית הספר ומורים חלו בקורונה, חשוב לנו לתת מענה חינוכי ולאפשר את שגרת הלימודים, עובדי המועצה התגייסו מיד ליוזמה וכבר נערכו מספר שיעורים בהם הם היוו 'מבוגר משמעותי' לכל תלמיד ותלמידה שפגשו. התכנית תמשיך גם בעת שגרה על מנת לסייע לתלמידים להדביק את הפער שנוצר במהלך שנתיים של מגיפה עולמית. אני גאה בעובדי המועצה שלנו!"

רק השבוע, מנהלת הון אנושי ליוותה תלמידים בשיעור אנגלית ומנהל הפיקוח במועצה סייע לילדי כיתה א' ברכישה ובתרגול מיומנויות כתיבה, גם בשבוע הבא עובדות מחלקת הגבייה והחינוך יכנסו לכיתות א' וב' לליווי הילדים. מדובר בתכנית ייחודית המאפיינת ומדגישה את חזון היישוב – קהילה צומחת ואיכותית של חינוך, ספורט, מצוינות וקהילתיות.