מאמינים בחינוך ובנוער קריית עקרון


19/07/2018 15:53

לפני 4 שנים עמד שיעור הזכאים לבגרות מתוך בני הנוער המתגוררים בקריית עקרון על 65.3%. בתאריך 18 ליולי 2017 פרסם משרד החינוך את הנתונים העדכניים ואכן גאווה גדולה, אחוז זכאי הבגרות של בני הנוער בקריית עקרון עלה ל-81.8%. זאת בנוסף לתיכון פלך כשהוא לעצמו הביא את הישג האדיר והמכובד של 98% בגרות. החינוך בקריית עקרון על המפה ובגדול, זאת קפיצה משמעותית שיצאה לפועל עקב הקצאת משאבים ונחישות להצליח.

מידי שנה מפרסם משרד החינוך דו"ח שנתי על הישגי החינוך בישראל, דו"ח זה נקרא התמונה החינוכית והוא משקף את נתוני הרשות שנה אחר שנה כך שניתן לראות מגוון נתונים המאפשרים לעשות ניתוחי עומק ובחינה של הממצאים בכל יישוב והם ניתנים לצפייה על ידי כל הורה ותלמיד.

ההצלחה אותה קצרה המועצה הינה תולדה של הקצאת משאבים וחזון יישובי שאותו מוביל ראש המועצה הנוכחי חובב צברי, צברי המכהן ארבע שנים בתפקיד מאמין בחינוך וברכישת השכלה. אולם לא די באמונה, צברי הגדיל את תקציב החינוך למעלה מ10 מיליון ₪ המהווים כ 40% מתקציב המועצה. וההצלחה לא אחרה להגיע.

את סוד הצלחה יודעת להסביר היטב מנהלת אגף החינוך הגברת אביבה וגנר שמסרה בתגובה: "לפני חמש שנים החליט ראש המועצה חובב צברי לשים את החינוך בראש סדר העדיפות היישובי מאז גדל תקציב החינוך מ- 18 מיליון ל27.5 מיליון המהווים למעלה מ40% מתקציב המועצה. בפועל הוקצו תקציבים לתוכניות העשרה, הושקעו בשיעורי תגבור לתלמידים על פי צורך, תכניות הכנה לרגל המעבר לחטיבות הביניים, העצמת התלמידים, העצמת ציוותי החינוך ועוד ובמיוחד דלתו הפתוחה של ראש המועצה לכל רצון או יוזמה של אגף החינוך ביישוב".

נועם אהרון משנה ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך והביטחון בקריית עקרון מסר בתגובה: "כמחזיק תיק החינוך בעשור האחרון אין גאה ממני, בימים אלו אנו קוצרים את ההשקעה בחינוך. ההשקעה בחינוך דורשת סבלנות, התמדה, ותקציבים והכי חשוב אמונה בתהליכים. יש לנו נוער מצוין, שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש, הרשות המקומית השקיעה רבות, והיום זה מוכיח את עצמו. אין לי ספק שההצלחה עוד תימשך, ועל זה נאמר "יגעת ומצאת תאמין"."

ראש המועצה מר חובב צברי מסר בתגובה: "מערכת החינוך בקריית עקרון הינה מקור גאווה לתושבים בקריית עקרון ,קריית עקרון עברה מהפך בתחום החינוך הן בהקצאת משאבים והן בחשיבה אחרת של כל האגף. זוהי הזדמנות מצוינת להודות לכל מי שלקח חלק והאמין שחינוך, תרבות וספורט בונים קהילה ואכן יש לנו קהילה נהדרת עם תלמידים מצטיינים. אוהבים את קריית עקרון, מפרגנים לתלמידים היקרים, להורים ולצוותי החינוך שגורמים נחת וגאווה יישובית ".

ברכות לתלמידים לצוותי החינוך וההוראה ולהורים.