קיצור ימי הבידוד למאומתים לקורונה


12/01/2022 10:01

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, החליט על קיצור ימי הבידוד למאומתים לקורונה ל-7 ימים (זאת כאשר שלושת הימים האחרונים ללא סימפטומים).

מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה

בשבועות האחרונים ערך משרד הבריאות בדיקה בקרב כ-80 מאומתי אומיקרון, שכלל בדיקות pcr ובדיקות מיוחדות לגידול הנגיף אחת ליומיים.

התוצאות שנאספו עד עתה מראות שהסיכוי לגדל וירוס חי לאחר שבעה ימי מחלה הינו נמוך ועומד על כ-6% (מתוך 15 תרביות שנלקחו לאחר יום 7 רק תרבית אחת היתה חיובית). נתונים אלו הוצגו לצט"מ, אשר המליץ לקצר את הבידוד לשבעה ימים (במקום 10 ימים שהונהגו עד עתה).

לאור נתונים אלו הנחה מנכ"ל המשרד, פרופ' נחמן אש, לקצר את ימי המחלה, ככל שהאדם ללא תסמינים ב-3 הימים האחרונים לבידוד. במקרה של המשך הופעת תסמינים, יש להשלים 10 ימי בידוד.

ההחלטה תיכנס לתוקף ביום 13.1.2022, בחצות שבין רביעי לחמישי.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ: הבידוד למאומתים מתקצר ל-7 ימים. המחקר שערכו מומחי משרד הבריאות מראה שהסיכוי שחולה אומיקרון ידביק אחרי פרק הזמן הזה נמוך מאוד. אנחנו לא נחייב בידוד מעבר למה שנדרש, כדי לשמור על הבריאות, וגם על המשק, החינוך, התרבות וכדי לשמור ככל הניתן על שגרת החיים לצד הקורונה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש: החלטנו לקצר את מספר ימי הבידוד לאחר שבחנו את הנושא ומצאנו כי הסיכוי להדבקה מעבר לשבוע הינו נמוך. החלטה זו תסייע להמשך פעילות המשק בתנאי התחלואה הגבוהים, תוך שמירה על בריאות הציבור.