שלב נוסף בדרך להתחדשות עירונית


25/10/2021 09:04

אושרה תכנית ההתחדשות בוועדה המרחבית

קריית עקרון מתקדמת להתחדשות לאחר שהבוקר (א') התבשרה המועצה כי תכנית ההתחדשות בדבר שני המתחמים בסמוך לרחוב הרצל קיבלו אישור והועברו לוועדה המחוזית.

התקדמות נוספת אל עבר תכנית ההתחדשות העירונית בקריית עקרון, הבוקר (א') אישרה ועדת זמורה, המרחבית, את תכנית ההתחדשות בשני מתחמים בעיר: פרויקט בפינת הרחובות ויצמן והרצל ופרויקט הבנייה לזוגות הצעירים בסמוך לרחוב הרצל.

מדובר בפרויקטים חשובים אשר אמורים להשפיע משמעותית על היישוב וכן להוות סנונית ראשונה במסגרת הרחבת היישוב והתחדשותו. במסגרת התוכנית תשופר משמעותית איכות החיים של התושבים הוותיקים ברחוב וכן יינתן מענה לזוגות הצעירים.

במסגרת העבודות, המבנים מתוכננים לקום על מרכז מסחרי חדש ומשודרג שימנף את הפעילות העסקית בעיר, יוקמו גני ילדים חדשים, יורחבו הכבישים, ישודרגו התשתיות והסדרי התנועה ישופרו, זאת בהמשך לכך שהדיירים הוותיקים ישדרגו משמעותית את הדירות הקיימות ויקבלו דירה במבנה חדש עם מעלית, חדר נוסף ומרפסת.

צוות חברתי מיוחד מטעם המועצה, מלווה את הדיירים לאורך השנה האחרונה ומנגיש להם את המידע בנוגע לפרויקט ובנוגע להתקדמותו.

דיירי עמידר או דיירים ותיקים, המתגוררים בפרויקטים הקיימים, שלא ירצו לחכות לבינוי הפרויקט יקבלו את הזכות לבחור דירת קבע אחרת למגורים.

השלב הבא להתקדמות הפרויקט יהיה הגשתו לוועדה המחוזית ורק לאחר אישורו בוועדה יוכלו הדיירים ביחד עם המועצה להתקדם לשלב גיוס היזם.

ראש המועצה, חובב צברי הגיב להחלטה בפנייה לתושבים בפייסבוק: "ריצת מרתון ארוכה דורשת הרבה הכנות אך לאחר הזינוק, ייקח כמה שייקח, בסוף נגיע לקו הגמר – כולי אמונה כי תכנית ההתחדשות הזו היא סנונית ראשונה בדרך להרחבת היישוב, חיזוקו והתחדשותו, אני מתעקש על המשך צמיחתו של היישוב לצד בנייה חדשה והתחדשות עירונית, תוך חיזוק ושיפור השכונות הוותיקות ושדרוג התשתיות ברחבי היישוב כולו."